Posiedzenie otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej, który powitał wszystkich obecnych, w tym Panią Prezydent, Prezydentów, Naczelników, Dyrektorów, przedstawicieli jednostek organizacyjnych oraz radnych. Poprosił o potwierdzenie kworum za pośrednictwem programu eSesja.
Na sekretarzy obrad zaproponowano Panią Radną Iwonę Pakosz, Panią Radną Dominikę Panek oraz Pana Radnego Piotra Patoń. Wszyscy wyrazili zgodę na pełnienie tej funkcji.
Przewodniczący przedstawił wnioski o wprowadzenie dodatkowych punktów do porządku obrad. Proponowane projekty uchwał na druku (R-119) i (R-120) wzbudziły sprzeciw radnych, którzy argumentowali, że nie były one omawiane na komisjach. Pomimo sprzeciwu, w głosowaniu uchwały zostały wprowadzone do porządku obrad.
Protokół z XI sesji Rady Miejskiej był dostępny do wglądu i nie zgłoszono do niego uwag. W głosowaniu przyjęto protokół jednogłośnie: 24 głosy za, 0 przeciw.
Pan Prezydent Michał Bieda przedstawił szereg informacji dotyczących działalności miasta. Zostało obniżone kapitał zakładowy Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Podano szczegóły dotyczące umowy na operatora funduszu grantowego dla mieszkańców oraz planowanych inwestycji w odnawialne źródła energii, w tym montaż paneli fotowoltaicznych.
Prezydent poinformował o spotkaniu z Merem ukraińskiego miasta Nowołyńsk oraz o podpisaniu umowy przez Tramwaje Śląskie na zakup nowych wagonów. Dodatkowo, wspomniano o dotacjach dla Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz miejskiego PEC.
W ramach porządku obrad przystąpiono do omawiania projektów uchwał, które zostały wprowadzone w trybie nadzwyczajnym. Radni wyrazili swoje opinie na temat każdego z projektów, a następnie odbyły się głosowania nad nimi.
W ostatniej części sesji radni mieli możliwość zgłaszania swoich uwag i wniosków. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim planów inwestycyjnych oraz bieżących problemów miasta.
Przewodniczący Rady Miejskiej podziękował wszystkim za uczestnictwo i zamknął posiedzenie.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.